Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı, 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’da Pullman Hotel Kongre ve Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi.
T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve YÖK tarafından düzenlenen etkinlik, ülkemizin kalkınma doğrultusunda bilimsel ve ticari işbirliği zemininin oluşturulması ve  ulusal ve uluslararası farkındalığın artırılması amacıyla gerçekleştirildi.

1.si düzenlenen Ar-Ge işbirlikleri Zirvesi ve Fuarı kapsamında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif ERGİN’in moderatörlüğünde   ‘Türkiye’nin Kalkınma Vizyonu Çerçevesinde Bilim ve Teknoloji Ekosistemi ve Ar-Ge İşbirlikleri temalı oturuma TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri AKA, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih DÖNMEZ, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ, Savunma Sanayi Müsteşarı Yardımcısı Dr. Celal Sami TÜFEKÇİ katıldı.

TÜBİTAK standında B3LAB olarak yer alıp, kamu, özel sektör ve akademiden bulut bilişim ve büyük veri teknolojileriyle ilgilenen katılımcılara laboratuvar kapsamında yapılan çalışmalar anlatıldı. İşbirlikleri değerlendirildi. Aynı zamanda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Genel Müdür’ü Ensar KILIÇ’a proje ve hedeflerimiz konusunda bilgi verildi.

PAYLAŞ

YORUM YOK