Safir Depo Kullanıma Açıldı…

B3LAB tarafından geliştirilen Milli Bulut depolama servisi Safir Depo (Beta), BİLGEM BTE personelinin kullanımına açıldı. Safir Depo ile kullanıcılar depoladıkları dosyalarına internet üzerinden, akıllı telefonları, tabletleri veya bilgisayarları aracılığıyla her an, her yerden ulaşabilecektir.

Safir Depo’ya yüklenen doküman, ses, fotoğraf, video gibi her tür dosya üzerinde klasörleme, taşıma, yeniden adlandırma gibi dosya işlemleri gerçekleştirilebilmesinin yanı sıra; ofis dokümanlarında çevrimiçi görüntüleme, düzenleme ve versiyonlama yapılabilmektedir.

Bağlantı oluşturma özelliği sayesinde Safir Depo’da bulunan dosya/klasörler istenilen herkes ile kolayca paylaşılabilmektedir. Bu genel paylaşım özelliğine ek olarak, sadece Safir Depo kullanıcıları ile kullanıcı bazlı özel paylaşım özelliği bulunmaktadır.,

Safir Depo’nun sahip olduğu önemli yeteneklerden bir diğeri ise; özel paylaşım yapılan ofis dokümanları üzerinde çevrimiçi ortaklaşa çalışılabilmesidir. Safir Depo kullanıcıları ile düzenleme yetkisinde paylaşılan ofis dokümanları üzerinde, kullanıcılar aynı anda görüntüleme ve düzenleme yapabilmektedir.

Safir Depo üzerinde bulunan dosya/klasör isimlerine göre arama özelliğine ek olarak ofis dokümanları ve pdf uzantılı dokümanlarda içerik arama özelliği sayesinde aranan dokümanlara hızlı ve kolayca erişim sağlanabilmektedir.

Safir Depo’ya https://safirdepo.b3lab.org adresinden ulaşabilirsiniz ve hata/öneri bildirimlerinizi uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan buton yardımı ile B3LAB Safir Depo ekibine iletebilirsiniz.

PAYLAŞ

YORUM YOK