OpenStack Türkiye kullanıcı grubu tarafından düzenlenen ve TÜBİTAK BİLGEM tarafından desteklenen Openstack Days 2016 etkinliği, 31 Mayıs 2016 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleştirilmiştir. Bulut, Büyük Veri ve Bulut Güvenliği konularında çözüm üreten ve ihtiyaç sahibi kurum/kuruluşları bir araya getiren etkinlik, kamudan ve özel sektörden bir çok firmanın yoğun ilgi ve yüksek katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Kurulan BİLGEM standı ile katılımcılarla iletişim kurularak, Bulut ve Büyük Veri teknolojileri ile alakalı B3LAB tarafından yapılan faaliyetler katılımcılara aktarılmış, aynı zamanda BİLGEM’de yapılan diğer projelerle ilgili de bilgi verilmiştir.

OpenStack (Executive Director) CTO su Jonathan Bryce’ın da konuşmacı olarak bulunduğu etkinlikte, Bulut Bilişim ve Büyük Veri Laboratuvarı’ndan (B3LAB) Bölüm Sorumlusu Oğuz İçoğlu, “B3LAB: A modest debut from Turkey into the Openstack World” isimli sunumuyla çalışmalarımız hakkında bilgi vermiştir.

Başuzman Araştırmacılarımızdan Hayati Gönültaş’ın, “SEN: Scheduler Enhanced: Yet Another Scheduler for Cloud Envioronments” konulu sunumu da izleyicilerin yoğun ilgisini görmüştür.

B3LAB TANITIMI SUNUMU SEN PROJESİ SUNUMU

OpenstackDays İstanbul Etkinliğinden Kareler

PAYLAŞ

YORUM YOK